Úvod    Často kladené otázky

Často kladené otázky

+ Kde se bude Rezidence Erasmus nacházet?

Rezidence Erasmus se nachází téměř v centru Brna na ulici Hrnčířská. Vzdálenost do středu města je pouhých 8 minut. V blízkém okolí se nachází významné vysoké školy jako Univerzita obrany, Právnická fakulta MU, Fakulta informatiky MU nebo Fakulta stavební VUT.

+ Jakou plochu bude zaujímat?

Zastavěná plocha pro rezidenci bude cca 1600 m2. Avšak celková užitná plocha bude zaujímat téměř 7800 m2.  Součástí projektu je devět nadzemních a jedno podzemní podlaží.

+ Proč název Erasmus?

Název je odvozen od Erasma Rotterdamského. Projekt totiž bude realizován v srdci akademické čtvrti města Brna ve spolupráci s VUT Brno, které v projektu získá byty pro své zahraniční profesory.

+ Co je součástí komplexu kromě vlastního bydlení?

Součástí komplexu je také 80 parkovacích míst, zahrada ve vnitrobloku s grilovacím koutem a dráhou na pétanque, nonstop recepce a veřejná střešní terasa.

+ Kolik bytů je součástí projektu?

Bytů bude 68.

+ Jaké jsou jejich velikosti?

Nabízíme byty od velikosti 1+kk do 4+kk.

+ Jaká je jejich cena?

Cena bytu ve standardním provedení je již od 43 000 Kč za m2 bez DPH. Ke každému bytu náleží garážové stání a sklep. Klientské změny jsou samozřejmostí.

+ Jaká je jejich vybavenost a parametry, popřípadě možnosti individualizace bydlení pro každého klienta?

Standardem každého bytu jsou plovoucí podlahy a kvalitní materiály v exteriérech i interiérech. Možnosti individualizace jednotlivých bytů jsou velice široké, proto klientům nabízíme k této službě také servis a poradenství v rámci našeho klientského centra. Zákazníkovi je k dispozici osobní asistent, v případě potřeby také bytový architekt, poradce klientských změn a návrhář kuchyní. Žádné přání klienta v rámci personalizace bydlení nezůstane nesplněno.

+ Jaké jsou možnosti financování bydlení v projektu Rezidence Erasmus?

Bydlení je samozřejmě možné financovat pomocí jakéhokoliv dostupného finančního produktu na českém realitním trhu (stavební spoření, hypoteční úvěr i různé kombinace finančních produktů). V rámci našeho klientského centra bude k dispozici i finanční poradce, který zájemci o bydlení pomůže porovnat jednotlivé produkty bank a finančních institucí a poradí s výběrem ideální varianty pro maximální spokojenost klienta.

+ V čem je specifické klientské centrum na ulici Příkop pro prodej bytů Rezidence Erasmus?

Klientské centrum je otevřené každý pracovní den od 9 do 17 hodin s přestávkou na oběd. Tento prostor představuje jediné komunikační místo, kde si klient může vyřídit vše od barvy podlahy až po hypoteční úvěr. Každý zákazník zde bude mít k dispozici svého osobního prodejce s funkcí asistenta a průvodce. Pro potřeby celého centra zde bude bytový architekt, poradce klientských změn, kuchyňský návrhář a finanční poradce pro oblast hypotečního financování. Pro klienty bude v rámci centra fungovat také informační Zelená linka.

+ Jaké speciální služby jsou nabízeny v rámci bytového komplexu Rezidence Erasmus?

Speciální služby zahrnují především nonstop recepci (24/7/365) s funkcí komplexní asistence a bezpečnostní kamerový systém. Recepce bude obyvatelům k dispozici například při vyřizování vzkazů, objednávání služeb či pomoc s nákupy a parkováním. Pracovníci recepce budou schopni pomoci i při drobných opravách v bytě apod.

+ Jaká bude cena speciálních služeb?

Odhadovaná cena za komplexní služby a servis v rámci celého objektu se pohybuje ve stovkách korun, maximálně cca 500 Kč za měsíc. Cílem je poskytovat kvalitní služby za rozumné ceny.

+ Co je příslušenstvím každého bytu?

Uvědomujeme si důležitost existence parkovacích míst a úložných prostor. Proto bude ke každému bytu k dispozici sklep a minimálně jedno parkovací místo. Na střeše parkovacího domu bude zelená terasa vybavená podle přání vlastníků komplexu (např. grilovací koutek, pétanque).

+ Ekologické standardy bydlení?

Pro stavbu budou použity nejkvalitnější materiály a postupovat se bude dle nejpřísnějších ekologických standardů. Ty zaručují i úspory energií např. při vytápění. Samozřejmostí jsou kvalitní okna bránící únikům tepla.

+ Parkovací místa v rámci komplexu? Dají se v případě potřeby dokoupit další?

Bytový komplex bude disponovat celkem 80 zastřešenými parkovacími místy na 68 bytů. V případě potřeby lze tedy přebytečná parkovací místa odprodat případným zájemcům.

+ Sklepy a úložné prostory v rámci komplexu? Dají se v případě potřeby zakoupit další?

Každý byt je dispozičně řešen tak, aby se jeho součástí mohly stát vestavěné úložné prostory a komory. K příslušenství každé bytové jednotky navíc patří sklepní úložný prostor nad rámec obytné plochy.

+ Jak bude probíhat správa nad komplexem?

Správu nad komplexem bude po dokončení projektu zajišťovat společenství vlastníků. Majitelé si tedy budou moci o záležitostech v rámci komplexu posléze rozhodovat zcela samostatně.

+ Odhad nákladů na samotný provoz bytu (vytápění, souvisí například s druhy oken, zateplením zdí,…)?

Náklady na energie budou standardní, odpovídající velikostem bytů. Úspory zajišťují kvalitní materiály a izolační okna.

+ Kde se můžu o projektu dozvědět více informací?

Projekt bude zanedlouho disponovat vlastními webovými stránkami v češtině. Nejpodrobnější a zcela kompletní informační servis poskytne zákazníkům i klientské centrum na ulici Příkop.

+ Kde v zahraničí fungují podobné projekty?

Rezidence Erasmus je projekt pro 21. století, jehož koncept čerpá především z vyspělých západních zemí, kde jsou například nonstop recepce standardem městského bydlení. Komplexy apartmá s množstvím přidaných služeb jsou zcela běžné například v USA.

+ Jak je to s občanskou vybaveností? Kde je nejbližší prodejna potravin, školka, škola, zastávka hromadné dopravy?

Občanská i společenská vybavenost komplexu je na nejvyšší úrovni. V blízkosti je zastávka MHD, poliklinika, školská zařízení, supermarket, lékárna, knihovna, magistrát a další instituce. Dostupnost do centra města je pouhých 8 minut.

+ Jsou prostory komplexu bezpečné pro děti?

Komplex je pro děti zcela bezpečný. Mohou využívat zeleň ve vnitrobloku i na společné terase.

+ Přípojka na internet? Jak bude zajištěno připojení?

Standardem každého bytu bude přípojka na internet. Individuální změny lze dojednat v rámci klientského centra.

+ Satelitní a kabelové připojení?

Standardem každého bytu bude přípojka ke kabelové televizi. Individuální změny lze dojednat v rámci klientského centra.

+ Kdo bude rozhodovat o zaměstnancích komplexu a jejich ohodnocení?

Veškerá správa komplexu bude po jeho dokončení předána do rukou jeho vlastníků.

+ Pro koho je bydlení v komplexu Erasmus vhodné?

Projekt Erasmus je konceptem moderního městského bydlení. Je vhodný pro každého, kdo ocení bezprostřední blízkost centra, nadstandardní parametry bydlení a služeb a vysoké pohodlí a přidanou hodnotu. Nejvíce jej ocení pracující, jednotlivci či páry a náročné skupiny obyvatel. Komplex Erasmus se však může stát nejlepším bydlením opravdu pro každého díky jasným výhodám, které nabízí.

+ Největší výhody bydlení v rámci Rezidence Erasmus?

Výhod je mnoho a žádná se nedá objektivně označit za největší. Jmenujme nadstandardní bydlení a služby za dostupné ceny, použití kvalitních materiálů, výbornou polohu, občanskou a společenskou vybavenost, přítomnost zeleně a socializačních prostor, příslušenství sklepů a parkovacích stání či maximální asistenci ze strany developera při výběru a personalizaci vlastního bydlení.

+ Kdy bude zahájen prodej bytů?

Zahájení prodeje bytů se předpokládá na konci března 2010.

+ Bude mít Rezidence Erasmus i bezbariérový přístup?

Celý objekt Rezidence Erasmus je řešen bezbariérovými přístupy dle současných norem.

+ Rezidence Erasmus se nachází téměř v centru. Nebudeme dýchat extrémně nezdravý vzduch?

Jedná se o širší centrum města, které leží mimo dosah nejfrekventovanější dopravy. Navíc je samotný komplex dostatečně kryt okolními domy a v bezprostředním okolí se nachází zelené plochy.

+ Nebude náš klid a soukromí narušovat okolní doprava?

Jedná se o širší centrum města, které leží mimo dosah nejfrekventovanější dopravy. Navíc je samotný komplex dostatečně kryt okolními domy a vlastní orientací do vnitrobloku. Další prvky pro váš absolutní klid zaručí protihlukové fasády a okna.

+ Nenaruší projekt Rezidence Erasmus vzhled svého okolí v blízkosti centra?

V žádném případě. Rezidence se stane součástí okolních čtvrtí. Stavbu navrhovalo zavedené architektonické studio K4 a součástí návrhu projektu byla i podrobná urbanistická studie.

+ Má stavba veškerá povolení?

Samozřejmě. Erasmus již obdržel stavební povolení a stavba bude započata během května 2010 a bude trvat asi 18 měsíců.

+ Respektuje stavba veškeré ekologické standardy?

Ano. Její ekologickou nenáročnost zabezpečují hlavně kvalitní okna a izolační materiály.

+ Kdo financuje tuto stavbu?

Projekt financuje skupina TRIKAYA, která má finanční základnu v Lucembursku. V Lucembursku se TRIKAYA zabývá především vedením investičních fondů pro kvalifikované investory a správou privátního kapitálu. Fondy skupiny investují do projektů ve Velké Britanii, Brazílii a Austrálii. V rámci ČR působí jako investor vlastních developerských projektů.